MIKROPIGMENTACIJA (PERMANENTINIS MAKIAŽAS)

 

Permanentinis makiažas, kontūrinis makiažas, mikropigmentacija, tatuažas, visos šios sąvokos yra sinonimai, kurie ne apibrėžia skirtingų procedūrų rūšių ar skirtingo rezultato. Visi išvardyti ilgalaikio makiažo terminai savo esme nesiskiria, nes reiškia ilgalaikio rezultato sukūrimą. Skiriasi tik aparatai ir atlikimo technika. Tai yra kosmetologinė procedūra, kurios esmė – įvesti į odą dažomąsias medžiagas ir sukurti palyginamai patvarius kontūrus bei tušavimą.

Kadangi permanentinis makiažas pažeidžia odos dangos vientisumą, ši procedūra turi būti atliekama laikantis visų aseptikos bei antiseptikos taisyklių, naudojant specialią aparatūrą, skirtą permanentiniam makiažui, o ne tatuiruotėms. Adatos turi būti sterilios ir vienkartinės, atidaromos kliento akivaizdoje. Pigmentų galiojimo laikas neturi būti pasibaigęs.

Permanentinis makiažas gali padėti pakoreguoti antakių, akių ar lūpų formą, padidinti lūpas, suteikti joms sodrią spalvą, optiškai padidinti akis, padaryti jas išraiškingesnes.

Permanentinio makiažo ir tatuiruotės skirtumai

Nors permanentinio makiažo ir tatuiravimo kontūrų atlikimo principas yra tas pats, tačiau skiriasi pigmento įvedimo gylis ir iš to kylančios pasekmės. Tatuiravimo metu odoje padaromas iki 2 milimetrų gylio dūris. Permanentinio makiažo dūrio gylis yra nuo 0,3 iki 0,8 milimetrų. Pigmentas yra įvedamas tik į viršutinį odos sluoksnį (epidermį) ir nekliudo nervų galūnių, todėl atliekant permanentinį makiažą jaučiamas žymiai mažesnis skausmas, nei atliekant tatuiruotę. Dažai nepasiekia kraujagyslių ir limfagyslių, bet lieka epidermyje ir tarpląstelinėje erdvėje, kuri pasižymi sugebėjimu “deponuoti”, t.y. išsaugoti medžiagą. Tatuiravime ir permanentiniame makiaže naudojami skirtingi pigmentai. Tatuiruotėms naudojamų dažų sudėtyje yra sintetinių priedų, todėl dažai išlieka ilgiau, atskirais atvejais visą žmogaus gyvenimą. Permanentinio makiažo pigmentai yra natūralaus pagrindo, artimi natūraliems atspalviams, todėl išlieka trumpesnį laiką – nuo 1 iki 4 metų.

Permanentinio makiažo išnykimas

Paprastai permanentinis makiažas išlieka 2-4 metus, tačiau būna atvejų, kai permanentinio makiažo kokybė pastebimai pakinta po 6 mėnesių. Tai atsitinka dažniausiai dėl dviejų skirtingų priežasčių: dėl pigmentavimo procedūrų cikliškumo nesilaikymo ir individualių organizmo savybių

Pigmentavimo procedūrų cikliškumo nesilaikymo. Kokybiškas permanentinis makiažas paprastai pasiekiamas po 2-3 odos pigmentavimo procedūrų, todėl jei jūs atėjote tik į vieną procedūrą, po kurios jums atrodė geras rezultatas, yra didelė tikimybė, jog gautas rezultatas nebus ilgalaikis. Todėl mes rekomenduojame po pirmosios procedūros atlikti korekciją. Korekcija atliekama ne anksčiau nei po 3 savaičių nuo pagrindinės procedūros atlikimo ir ne vėliau nei po trijų mėnesių nuo pagrindinės procedūros atlikimo. Po trijų mėnesių visiškai atsinaujina viršutiniai epidermio sluoksniai, ir meistrui tenka „skintis“ kelią iš naujo. Jei nesilaikoma 3 savaičių intervalo, galima išjudinti dar neįsitvirtinusį pigmentą, pažeisti nesugijusį audinį. Korekcija leidžia tolygiau pasiskirstyti pigmentui odoje, keisti spalvą (jei reikia) ir pasiekti didesnio permanentinio makiažo ilgaamžiškumo.

Individualių organizmo savybių įtaka. Pigmentai įvesti į odą bėgant laikui išnyksta (rezorbuojasi odoje), nes prasideda fagocitozės (rezorbcijos) procesas, t. y. dažiklio dalelytės yra naikinamos imuninės sistemos ląstelių – makrofagų, pigmentą vertinančių kaip svetimkūnį, ir per limfos sistemą yra šalinami iš kūno. Fagocitozės (rezorbcijos) greitis yra labai individualus dalykas, kuris priklauso nuo kiekvieno organizmo individualių savybių, organizmo bendros būklės, gyvenimo būdo, išorės poveikio ir pan.

Organizme vyksta įvairūs procesai, įtakojantys pigmento išnykimą. Permanentinio makiažo pigmentams rezorbuojantis, vyksta pigmento pokyčiai: keičiasi proporcija, kuria buvo įvestos pigmento dalelytės, todėl keičiasi odoje esančio pigmento spalvinis tonas – jis blunka. Stambiausios dažiklio dalelytės arba labai tankios sankaupos gana lengvai atlaiko jas ryjančių ląstelių (makrofagų) puolimą, ir savo ruožtu pradeda veikti kitas imuninės sistemos reakcijos procesas, nukreiptas prieš organizme esančias svetimas ląsteles.

Pigmento sudėtinės dalys pasidengia baltyminiu apvalkalu, izoliuojančiu jas nuo organizmo. Baltyminis apvalkalas, kaip apsauginė kapsulė, atlieka dvejopą funkciją: saugo nuo bet kokio svetimkūnio agresyvaus poveikio organizmui, ir trukdo fagocitams aktyviai rezorbuoti. Apsauginio baltyminio apvalkalo susidarymas taip pat labai individualus ir priklauso tiek nuo paties organizmo būklės, tiek išorės poveikio, todėl vieniems žmonėms permanentinio makiažo kokybės lygis mažėja greitai, kitiems – lėtai. Be to, žmogaus organizmas į viršutinį tiekia kraują į viršutinį odos sluoksnį. Kuo labiau prisotintas ir kuo arčiau odos paviršiaus yra išdėstytas kapiliarų tinklelis, tuo permanentinis makiažas gali išnykti greičiau. Kita ne mažiau svarbi savybė – kiekvieno asmens individualios imuninės sistemos reakcija į pigmentą (svetimkūnį).

Permanentinio makiažo patvarumą lemia tokie išoriniai veiksniai, kaip saulės spinduliai, masažai, šveitikliai, odos maitinimas, pirtis, soliariumas, infraraudonieji spinduliai (pirtys, lempos) ir pan., t. y. procedūros, kurios stimuliuoja kraujotaką, spartinančią odos regeneraciją ir pigmento išvedimą iš organizmo.

Praėjus daugiau nei trims mėnesiams nuo pagrindinės procedūros, atliekama ne korekcija, bet permanentinio makiažo atnaujinimas. Permanentinio makiažo atnaujinimas atliekamas permanentinio makiažo kokybei palaikyti. Kadangi paprastai būna išlikusi makiažo forma, todėl ši procedūra atliekama su didele nuolaida.

Atmintinė klientui

Procedūra atliekama su vietiniu nuskausminimu.

Visos procedūros detalės, kontaktuojančios su spalvomis – vienkartinės arba sterilizuotos.

Turtinga spalvų paletė, spalvos parenkamos individualiai kiekvienam klientui.

Kontraindikacijos:

Menstruacijos

Juostinė pūslelinė

Nėštumas

Herpes uždegimo paaštrėjimas

Dermatitas

Randai stabilizacijos stadijoje

Plastinės operacijos ir poodiniai infiltratai stabilizacijos stadijoje (nuo 1 mėn. iki 6 mėn.)

Chemoterapija

Lazerinė terapija (epiliacija)

Rūgštinis pilingas

Diabetas.

Problemos susiję su kraujo krešėjimu ar inkstų nepakankamumu.

Atmintinė prieš procedūrą

Apskaičiuoti dienas, kad procedūros data nesutaptų su menstruacijomis. Priešingu atveju bus jautru, prasčiau įsisavins pigmentą. Prieš procedūrą negerti kavos ir juodos arbatos, nes šie gėrimai daro organizmą dirglesnį. 3 paras prieš negerti vitamino C ir aspirino, kuris skystina kraują. Morališkai nusiteikti, kad po procedūros būsite ryški kelias dienas, neišvengsite paburkimų, patinimų, smulkių hematomų (ne visada), kad truputėlį maus, perštės pažeistą audinį. Turėti rezervą laiko iki planuojamos šventės ar išvykimo (7-10 dienų), kol galutinai nukris „šašiukai“. Prieš 7 dienas nutraukti saulės vonias. Jei permanentinis makiažas daromas lūpoms – pradėti herpes profilaktiką (gerpalanu, larifanu, acikloviru, zoviraksu) po 1 tabletę 4 kartus per dieną, tepalas lūpoms. Prieš 3 dienas iki procedūros nutraukti kosmetikos naudojimą. Mikropigmentacija neatliekama ant pažeistos odos vietos.

Atmintinė po procedūros

Savaitę dvi negalima lankytis pirtyse, saunose, baseinuose, soliariumuose.

Ant pažeisto audinio nenaudoti kreminės pudros, lūpų dažų (jei atlikta lūpų procedūra), blakstienų tušo (jei akių), nedaryti makiažo permanento vietoje pirmas 7 dienas.

Naudoti tik nurodytus tepalus.

Lūpoms tęsti herpes profilaktiką.

Pirmas 14 dienų negalima cheminiu būdu dažyti antakių ir/arba blakstienų, kai permanentinis makiažas buvo atliktas akims ir/arba antakiams.

Veido valymą galima atlikti tik po savaitės

Saulės vonių procedūros galimos tik po 1-2 savaičių.

Priauginti blakstienas po akių makiažo bus galima tik po 2 savaičių.

 

Antakių permanentinis makiažas.

Jeigu akys – tai sielos veidrodis, tuomet antakiai – tai jausmų ir emocijų veidrodis! Nuostaba, pyktis, susižavėjimas, kančia – visus šiuos jausmus gali išreikšti Jūsų antakiai.

Tai yra puikus sprendimas, kai antakiai yra labai reti, šviesūs arba jų tiesiog nėra. Be to, Jūs galite kardinaliai pakeisti antakių formą pagal savo skonį. Tinka ir toms, kurios yra priverstos nuolat užpildyti prarastų antakių plaukelių trūkumą. Priklausomai nuo sprendžiamos problemos, yra taikomos 2 pigmentavimo technikos.

Labiausiai pageidautina yra antakių “minkšto tušavimo” technika, kadangi ji suteikia natūralų efektą, tarytum antakiai būtų tiesiog lengvai paryškinti pieštuku arba šešėliais. “Plaukelių” technikos esmė yra ta, kad antakių linija yra padengiama plaukelius imituojančiais brūkšneliais. O tai atrodo natūraliai tik tuo atveju, jeigu Jūsų natūralūs antakiai yra tamsūs, tankūs, bet retėjantys. Naudojant “plaukelių” techniką, antakiai atrodys tankesni, didesnės apimties, o jų spalva bus sodresnė. Tuo pat metu jie atrodys visiškai natūraliai.

Antakių permanentinio makiažo subtilumas – tai meistriškas eskizo atlikimas ir maksimalaus natūralumo išgavimas. Čia slypi meistro profesionalumas.

Antakių permanentinio makiažo priežiūra.

Antakių permanentinio makiažo procedūra beveik nesukelia patinimo. Sausumui išvengti ir gijimui paskatinti, rekomenduojama nuolat, iki pat užgijimo, naudoti “Bepanten +” kremą.

Antakiai turi būti saugomi nuo saulės spindulių. Netrinti! Nemirkyti! Neplėšti plutelių! 2 savaičių laikotarpiu lankytis baseine, pirtyje ir soliariume draudžiama! Degintis paplūdimyje – taip pat. Išeidama į lauką, tepkite lūpas nuo saulės spindulių saugančiu kremu.

Pirmoje gijimo stadijoje permanentinio makiažo zonos bus labai ryškios, atsilupus pirminei plutelei, liks antrinė, kuri paslėps spalvą. Gali netgi atrodyti, kad nėra jokio permanentinio makiažo. Tačiau šis įspūdis yra apgaulingas. Per 3-4 savaites permanentinis makiažas įgyja planuotą toną ir sodrumą. Todėl korekcija (antrinis pigmento implantavimas) atliekama ne anksčiau nei po 3-4 savaičių ir ne vėliau nei praėjus 2 mėnesiams po pirmos procedūros. Taisyklingai atlikti ir tinkamai prižiūrimi, gražūs ir būtent Jums tinkantys antakiai išlieka nuo 2 iki 4 metų.

Lūpų permanentinis makiažas.

Be abejo, visi supranta, kad jokia, net pati nuostabiausia ir madingiausia lūpų forma negali tobulai tikti kiekvienam veidui be išimties. Renkantis spalvą ir formą, būtina atsižvelgti į individualią veido struktūrą, jo proporcijas, spalvą ir odos būklę. Permanentinis makiažas – tai puikus būdas pakeisti arba tiesiog pakoreguoti formą ar spalvą, pašalinti lūpų asimetriją ir netgi vizualiai padidinti lūpų apimtį. Be to, Jums nebereikės nuolat naudoti lūpų dažų.

Schema “kontūras + tušavimas” pabrėžia lūpų kontūrą ir jų natūralią spalvą. Schema “kontūras + pilnas užpildymas” galima visiškai pakeisti lūpų formą ir spalvą. Nerekomenduojama atlikti vien kontūrą, kadangi vaizdas atrodys neužbaigtas, tarsi būtumėte “nuvalgiusi” lūpų dažus. Lūpų permanentinis makiažas – tai sudėtinga procedūra. Be to, ji paprastai yra atliekama dviem arba trim etapais su trijų savaičių pertraukomis. Savaitę prieš procedūrą rekomenduojama imtis herpeso profilaktikos.

Lūpų permanentinio makiažo priežiūra.

Atlikus procedūrą, lieka nežymus patinimas. Tuo tarpu reikiamos spalvos teks palaukti ilgiau, kadangi perdėtas ryškumas nuslops tik tuomet, kai atkris plutelės. Šuo laikotarpiu Jums teks susitaikyti su tuo, kad lūpos atrodys netolygiai nudažytos. Po 5-7 dienų jos pasidarys blyškesnės – taip pasireikš antrinė plutelė. Nereikėtų nusiminti, kadangi maždaug po 2 savaičių ji taip pat išnyks, ir tuomet lūpos įgis planuojamą atspalvį.

Lūpos turi būti saugomos nuo saulės spindulių, reikėtų tęsti herpeso profilaktiką. Netrinti! Nemirkyti! Neplėšti plutelių! Nemėginti pasižiūrėti, kokia yra lūpų spalva po plutele. Jūs vis tiek nieko nepamatysite. Kol lūpos visiškai užgis, naudokite “Bepanten +” kremą. 2 savaičių laikotarpiu lankytis baseine, pirtyje ir soliariume draudžiama! Degintis paplūdimyje – taip pat. Išeidama į lauką, tepkite lūpas nuo saulės spindulių saugančiu kremu.

Vokų permanentinis makiažas.

Atliekant vokų permanentinį makiažą, yra išsprendžiamos šios problemos:

– imituojamas viršutinio voko kontūras. Ypatingai tikslūs šiuolaikiško aparato adatos judesiai leidžia atlikti bet kokį juvelyrinį darbą.

– užpildomi tarp viršutinio voko blakstienų esantys tarpai, kas sukuria tankesnių ir ilgesnių blakstienų efektą.

– pavaizduojama strėlytė. Nerekomenduojama atlikti pernelyg didelių strėlyčių ir sujungti viršutinio ir apatinio kontūrų.

– tarp apatinio voko blakstienų esantys tarpai užpildomi taškeliais ar trumpais brūkšneliais, imituojančiais blakstienų tankumą ir suteikiančiais ryškumo apatinėms blakstienoms, kurios paprastai būna blyškios.

– akys vizualiai atrodo didesnės.

– kompensuojamas amžiaus sąlygotas išorinių akių kampučių nusileidimas.

Nereikėtų atlikti taip pat labai ryškaus permanentinio makiažo, kadangi gyvenime būna įvairių atvejų, kuomet ryškus, nenatūralus makiažas netinka. Ką bepasirinktumėte – techniką tarp blakstienų ar strėlytę – svarbiausia yra kartu meistriškai išgauti harmoningą vaizdą, kuris pabrėžtų privalumus ir paslėptų trūkumus.

Vokų permanentinio makiažo priežiūra.

Pirmą dieną praskalaukite permanentinio makiažo zoną kambario temperatūros virintu vandeniu ar žaliąja arbata. Netrinkite! 2 dienas 3-4 kartus per dieną 15-ai minučių ant akių reikėtų dėti sausus šaltus kompresus. Kol vokai pilnai užgis, 2-3 kartus per dieną naudokite “Bepanten +” kremą, vatos pagaliuku tepdamos ploną sluoksnį. Jeigu procesas vyksta taisyklingai, vokai užgyja per savaitę. Taisyklingai – kai atsilupa pirminės plutelės, dėl antrinių plutelių nuslopsta ryškumas, ir galiausiai yra gaunamas rezultatas – planuota spalva. Vis dėlto, jeigu rezorbavosi didesnis pigmento kiekis, negu norėtojte, o kai kuriuose plotuose pigmentas visiškai rezorbavosi ar nusilupo, nenusiminkite! Antrinio implantavimo metu, atsižvelgiant į pigmentaciją, Jums bus įvestas didesnis kiekis arba kita medžiaga pagal kitą receptūrą. Antrinis implantavimas – korekcija – atliekama ne anksčiau kaip po 3 savaičių ir ne vėliau kaip po 2 mėnesių.

Lankytis baseine, pirtyje ar soliariume draudžiama! Degintis paplūdimyje – taip pat. Patartina bent vieną savaitę nenaudoti blakstienų tušo. Nepamirškite tepti vokų nuo saulės saugančiu kremu. Be to, nepamirškite ir savo veido: saulės spinduliai nėra geriausias kovos su raukšlelėmis būdas! Vokų permanentinis makiažas išlieka nuo 2 iki 4 metų.

Korekcija (pakartotinė procedūra)

Paprastai makiažas yra atliekamas du kartus: dažomasis pigmentas prigyja audiniuose ne iš karto. Laipsniškas dažų įvedimas leidžia juos tolygiai paskirstyti po oda. Korekcija padeda mums išgauti sodresnius atspalvius ir užfiksuoti pigmentą odoje. Toks permanentinis makiažas mums “tarnaus” ilgiau. Korekcija atliekama po pirmos procedūros praėjus 3-8 savaitėms. Retais atvejais, bet vis dėlto atsitinka, kad po pirmos procedūros mes matome stiprų pigmento atmetimą, pakitusią spalvą, vietomis išnykusį pigmentą – visa tai yra išsprendžiama korekcijos metu. Taip yra dėl to, kad, renkantis pagrindines makiažo spalvas, specialistai pataria apsiriboti minimaliu jų kiekiu, kuris tiktų kiekvienam atvejui. Neįmanoma tiksliai numatyti odos reakcijos į įvestą pigmentą. Vieniems klientams po pirmos procedūros išlieka 30% pigmento, kitiems 60%, o kartais net ir visas 100%. Teisinga būtų pirmoje procedūros dalyje įvesti tiek pigmento, kad, reikalui esant, būtų galima papildyti. Korekcija – tai galimybė kaip galutinį variantą išgauti natūralias spalvas, kadangi pigmentas yra įvedamas sluoksniais. Atliekant procedūrą 2 etapais, galima išgauti geriausią splavą, sureguliuoti kokybę, pakoreguoti formą, išvengti lengvų trūkumų.

Taigi ar man reikia permanentinio makiažo?

Jeigu Jums rytais trūksta laiko makiažui, bet Jūs norite visada atrodyti 100%, specialistai teigia, kad permanentinis makiažas sutaupo maždaug 30 minučių per dieną.

Permanentinio makiažo dėka sportininkės ir aktyvaus poilsio mėgėjos galės gerai atrodyti varžybų ir žygių metu.

Atlikus permanentinį makiažą, Jums nebereikės rinktis tarp „gražu“ ir „patogu“ vasaros poilsio metu: jo neištirpdys saulė ir nenuplaus jūros vanduo.

Permanentinio makiažo dėka alergikai, kenčiantys nuo reakcijos į dekoratyvinę kosmetiką, pamirš savo problemas.

Permanentinis makiažas padės pakoreguoti tuos išvaizdos trūkumus, kuriais Jūs esate nepatenkinti.

Permanentinis makiažas tinka ne tik jaunutėms moterims, bet ir vyresnėms kaip 50 metų damoms, – kai natūralios spalvos blunka, o gamtos dovanotos linijos tampa mažiau išraiškingos.

Šis variantas labai patogus blogą regėjimą turinčioms moterims. Esant blogam regėjimui (trumparegystei), akių makiažui reikia skirti daug laiko. Rezultatas – švaistomas laikas ir gadinami nervai. Esant blogam regėjimui, makiažas paprastai atrodo grubokai, o kartais ir netvarkingai. Permanentinis makiažas visiškai išsprendžia šią problemą.

Permanentinis makiažas padės Jums visą parą atrodyti išpuoselėtai ir natūraliai gražiai.

Kontraindikacijos:

Rimtos ligos (AIDS, hepatitas, cukrinis diabetes, epilepsija)

Herpeso paūmėjimas

Nėštumas, maitinimas krūtimi

Odos uždegiminės ligos zonoje, kurioje numatoma atlikti makiažą

Polinkis į alergines reakcijas

Nestabili kliento psichinė emocinė būklė

Polinkis į koloidinių randų susidarymą

Net neturint ar nejaučiant jokių simptomų, rekomenduojame pasitarti su gydytoju!